Badkamer slopen in Kinderdijk en werkbaar achterlaten
Met badkamer slopen in Kinderdijk neemt Van Toor Ontruimingen het demonteren, uitbreken en afvoeren van de afgesproken badkameronderdelen praktisch van u over.
Badkameronderdelen kunnen stevig verbonden zijn met vloeren, wanden en technische aansluitingen. Zo ontstaat een duidelijke opdracht zonder dat onnodig meer wordt verwijderd dan voor de renovatie nodig is.
Wij verwijderen de afgesproken onderdelen in een logische volgorde en verzamelen het vrijgekomen puin tijdens de uitvoering. Verborgen leidingen, beschadigde ondergronden en andere onverwachte omstandigheden kunnen pas tijdens het openen van de badkamer zichtbaar worden.
In Molenlanden helpt Van Toor Ontruimingen met het verwijderen van sanitair, tegelwerk en vaste badkameronderdelen. Ook elders in Zuid-Holland bereiden wij badkamers voor op renovatie en nieuwe afwerking.
Ook in omliggende plaatsen zoals Nieuw-Lekkerland, Oud-Alblas en Streefkerk helpen wij met het gecontroleerd slopen en werkbaar achterlaten van badkamers.
Wanneer een badkamer gesloopt moet worden
Het slopen van een badkamer is meestal de eerste uitvoerende stap van een complete badkamerrenovatie. Soms moet de badkamer volledig worden teruggebracht, terwijl in andere situaties slechts een deel wordt vervangen.
Wanneer alleen sanitair wordt vervangen, is volledig tegelwerk verwijderen niet altijd nodig. Zo blijft het werk gericht op wat de volgende fase daadwerkelijk nodig heeft.
Dan is het prettig wanneer de ruimte leeg en toegankelijk wordt gemaakt voordat de nieuwe vakpartijen starten. De planning wordt afgestemd op andere verwijder- en sloopwerkzaamheden in de woning.
Welke badkameronderdelen wij kunnen demonteren
Vooraf maken wij per onderdeel duidelijk wat binnen de opdracht valt. Daarbij houden wij rekening met de ondergrond en het vervolgwerk.
- Onderdelen die worden hergebruikt, moeten vooraf duidelijk worden aangewezen.
- Douchecabines, douchewanden en afgesproken doucheonderdelen kunnen worden verwijderd.
- Een ligbad kan worden losgemaakt, uitgebroken en uit de ruimte worden verwijderd.
- Wij demonteren het afgesproken sanitair zonder technische installatiewerkzaamheden stilzwijgend mee te rekenen.
- Wandtegels kunnen worden losgemaakt als voorbereiding op nieuwe wandafwerking.
- Vloertegels en andere vloerafwerking kunnen worden uitgebroken.
- Wij leggen vooraf vast welke kleinere vaste onderdelen wel en niet worden meegenomen.
- Het vrijgekomen sanitair, tegelpuin en andere afgesproken materialen worden afgevoerd.
Installatiewerk onderscheiden van badkamer sloopwerk
Sanitair is meestal aangesloten op waterleidingen, afvoer en soms elektra. Daarom bespreken wij vooraf welke aansluitingen al door een installateur zijn losgekoppeld.
Ook elektrische vloerverwarming, verlichting, stopcontacten en ventilatie kunnen onderdeel zijn van de badkamer. Beschikbare tekeningen en informatie van de aannemer helpen bij de voorbereiding.
Wat na het verwijderen van tegels zichtbaar kan worden
Tijdens het losmaken kan een deel van de ondergrond meekomen of beschadigd raken. Het doel van het sloopwerk is het verwijderen van de afgesproken afwerking.
De aannemer of tegelzetter kan aangeven welke ondergrond nodig is voor de nieuwe opbouw. Zo wordt het sloopniveau afgestemd op de nieuwe badkamer.
Aandacht voor vloerverwarming en dekvloer
Deze verschillende lagen liggen dicht op elkaar en zijn vooraf niet altijd volledig zichtbaar. Egalisatie, nieuwe afdichting en herstel vallen niet automatisch onder vloer verwijderen.
Wanneer vooral de vloer in of rond de badkamer moet worden verwijderd, kan vloer verwijderen in Kinderdijk op de werkzaamheden aansluiten. De afvoer van de verschillende materialen kan waar mogelijk worden gecombineerd.
Grote badkameronderdelen praktisch demonteren
Het onderdeel past niet altijd in één geheel door de deur, gang of trapopgang. Wij bekijken daarom vooraf de route tussen de badkamer en de buitendeur.
Ombouw, tegelwerk en vaste aansluitingen moeten soms eerst worden verwijderd voordat het onderdeel vrijkomt. Wij maken duidelijk welk verwijderwerk onderdeel is van de opdracht.
Het badkamersloopwerk opnemen in een groter project
Dan kan het praktischer zijn om het verwijderwerk als één groter project te organiseren. De badkamer behoudt daarbij extra aandacht vanwege de technische aansluitingen.
Wanneer meerdere ruimtes moeten worden teruggebracht tot een bruikbare renovatiebasis, kan een woning strippen in Kinderdijk beter aansluiten. Wij leggen dan per ruimte het gewenste sloopniveau vast.
Sloopwerkzaamheden afstemmen op een nieuwe indeling
Een nieuwe badkamerindeling kan vragen om meer dan het verwijderen van de bestaande inrichting. Wij verwijderen geen dragende of stabiliserende onderdelen zonder de juiste technische voorbereiding.
Moeten ook andere delen van de woning worden uitgebroken, dan kunnen sloopwerkzaamheden in Kinderdijk aanvullend worden beoordeeld. Zo wordt geen constructief of technisch onderdeel zonder voorbereiding meegenomen.
Niet ieder oud materiaal mag regulier worden gesloopt
Deze materialen mogen niet zonder beoordeling worden gebroken, geschuurd of als normaal puin worden afgevoerd. Daarom horen wij vooraf graag het bouwjaar en welke oudere materialen zichtbaar aanwezig zijn.
Veiligheid gaat dan voor snelheid. Het materiaal wordt niet zonder duidelijkheid verder bewerkt.
De ruimte werkbaar opleveren voor de volgende vakpartij
Tegels, sanitair, meubels, glas, metaal en ander afval moeten uit de woning worden gedragen en passend worden afgevoerd. Wij nemen de hoeveelheid materiaal en bereikbaarheid mee in de offerte.
Na sloop kunnen lijmresten, ruwe ondergronden, bevestigingspunten en beschadigingen zichtbaar blijven. De aannemer, installateur of tegelzetter kan daardoor gericht aansluiten op de afgesproken renovatiebasis.
Badkamersloop uitvoeren in een bewoonde woning
Badkamers bevinden zich vaak op een verdieping of tussen ruimtes die tijdens de verbouwing in gebruik blijven. Zo beperken we onnodige vervuiling en beschadiging buiten de badkamer.
Ook afspraken met buren, beheerder of vereniging van eigenaars kunnen nodig zijn. Daarmee wordt de opdracht praktisch voorbereid.
Kleine restwerkzaamheden na het slopen
Denk aan een achtergebleven bevestiging, een plank, een niet-technisch afwerkdeel of een ander beperkt onderdeel. Werk aan water, elektra, gas of constructieve onderdelen blijft afzonderlijk specialistisch werk.
Voor aanvullende niet-specialistische werkzaamheden kunnen klusdiensten in Kinderdijk op het sloopwerk aansluiten. De renovatieplanning blijft daardoor overzichtelijk.
De badkamersloop goed voorbereiden
Ook horen we graag welke nieuwe indeling en vervolgwerkzaamheden gepland zijn. Op basis daarvan beoordelen we de omvang, materialen, bereikbaarheid en mogelijke aandachtspunten.
- Om welk type woning en badkamerruimte het gaat.
- Welke sanitaire voorzieningen verwijderd moeten worden.
- Welke wand- en vloerafwerking verwijderd moet worden.
- Of water, elektra en andere aansluitingen veilig zijn losgekoppeld.
- Welke verdachte platen, lijmen of vloerlagen mogelijk aanwezig zijn.
- De bereikbaarheid van de badkamer en afvoerroute.
- Binnen welke termijn de badkamer gereed moet zijn.
- Of alleen grof verwijderen en afvoeren voldoende is.
De badkamer stap voor stap laten verwijderen
We beginnen met het beoordelen van de aangeleverde informatie en foto’s. Daarna ontvangt u duidelijkheid over de afgesproken werkzaamheden.
Voor onze komst moet de ruimte toegankelijk zijn en moeten afgesproken technische aansluitingen veilig zijn voorbereid. De precieze volgorde wordt afgestemd op de opbouw van de badkamer.
Wij gaan niet verder dan de afgesproken grens zonder overleg. U ontvangt dan uitleg over wat dit betekent voor de planning of opdracht.
Ruwe ondergronden en normale sporen van het slopen kunnen zichtbaar blijven. Eventuele herstel- en installatiepunten worden onderscheiden van de uitgevoerde verwijderwerkzaamheden.
Badkamer slopen in Kinderdijk? Laat de situatie beoordelen
Wilt u een gratis offerte aanvragen voor badkamer slopen in Kinderdijk? Geef aan hoe groot de badkamer is, welke technische aansluitingen aanwezig zijn en wanneer de volgende vakpartij begint. Daarna ontvangt u een passende en vrijblijvende inschatting van de werkzaamheden.










