Badkamer slopen in Schenkeldijk als voorbereiding op renovatie
Wilt u uw badkamer slopen in Schenkeldijk, dan verwijderen wij de afgesproken sanitaire voorzieningen, badkamermeubels, tegels en andere vaste onderdelen als voorbereiding op de renovatie.
Badkameronderdelen kunnen stevig verbonden zijn met vloeren, wanden en technische aansluitingen. Wij stemmen de uitvoering af op de nieuwe badkamer en de vakmensen die na ons verdergaan.
Van Toor Ontruimingen neemt het zware breek-, til- en afvoerwerk zorgvuldig uit handen. Zo houdt u overzicht over de uitvoering, planning en werkzaamheden die eventueel nog door een installateur of aannemer moeten worden uitgevoerd.
In Hoeksche Waard helpt Van Toor Ontruimingen met het verwijderen van sanitair, tegelwerk en vaste badkameronderdelen. Ook elders in Zuid-Holland bereiden wij badkamers voor op renovatie en nieuwe afwerking.
Ook in omliggende plaatsen zoals Westmaas, Klaaswaal en Mijnsheerenland helpen wij met het gecontroleerd slopen en werkbaar achterlaten van badkamers.
Wanneer een badkamer gesloopt moet worden
Voordat nieuwe leidingen, tegels, sanitair en meubels geplaatst kunnen worden, moet de bestaande inrichting voldoende worden verwijderd. Daarom stemmen wij het sloopniveau af op het renovatieplan.
Wanneer alleen sanitair wordt vervangen, is volledig tegelwerk verwijderen niet altijd nodig. U voorkomt daarmee onnodige sloop, afval en herstelwerk.
Dan is het prettig wanneer de ruimte leeg en toegankelijk wordt gemaakt voordat de nieuwe vakpartijen starten. Wij kunnen de badkamer als afzonderlijke opdracht aanpakken of opnemen in een groter renovatietraject.
Wat wij bij badkamer slopen in Schenkeldijk verwijderen
De badkamer wordt niet automatisch volledig kaal gemaakt wanneer slechts een deel vervangen hoeft te worden. De bevestiging, staat en aansluiting van ieder onderdeel bepalen hoe dit kan worden verwijderd.
- Wastafelmeubels en vaste kasten kunnen worden gedemonteerd en afgevoerd.
- Douchecabines, douchewanden en afgesproken doucheonderdelen kunnen worden verwijderd.
- Ook de beschikbare doorgangen en traproute worden bij de uitvoering meegenomen.
- De afvoer- en wateraansluitingen worden behouden of verder voorbereid volgens de gemaakte afspraken.
- De onderliggende wand kan na verwijdering beschadigingen of lijmresten vertonen.
- De staat van de ondervloer wordt vaak pas volledig zichtbaar nadat de bestaande vloer is weggehaald.
- Radiatoren, spiegels en accessoires kunnen volgens afspraak worden gedemonteerd.
- De hoeveelheid, het gewicht en de afvoerroute worden meegenomen in de offerte.
Water, afvoer en elektra vooraf veilig laten stellen
Sanitair is meestal aangesloten op waterleidingen, afvoer en soms elektra. Daarom bespreken wij vooraf welke aansluitingen al door een installateur zijn losgekoppeld.
Deze installaties mogen niet zonder beoordeling worden losgetrokken of beschadigd. De situatie wordt dan eerst beoordeeld voordat de werkzaamheden verdergaan.
Wat na het verwijderen van tegels zichtbaar kan worden
Tijdens het losmaken kan een deel van de ondergrond meekomen of beschadigd raken. Het doel van het sloopwerk is het verwijderen van de afgesproken afwerking.
De aannemer of tegelzetter kan aangeven welke ondergrond nodig is voor de nieuwe opbouw. Dat voorkomt dat er achteraf alsnog extra lagen verwijderd moeten worden.
Aandacht voor vloerverwarming en dekvloer
Daardoor moet duidelijk zijn hoe diep de vloer volgens het renovatieplan verwijderd moet worden. Egalisatie, nieuwe afdichting en herstel vallen niet automatisch onder vloer verwijderen.
Wanneer vooral de vloer in of rond de badkamer moet worden verwijderd, kan vloer verwijderen in Schenkeldijk op de werkzaamheden aansluiten. Wij leggen vooraf vast welke ruimtes en vloerlagen worden meegenomen.
Rekening houden met formaat, gewicht en doorgangen
Een ligbad of grote douchecabine kan door formaat en gewicht lastig uit de badkamer worden verwijderd. Trappen, smalle doorgangen en kwetsbare vloerafwerking in aangrenzende ruimtes worden meegenomen.
Ook de plaats waar het bad of de douche is ingebouwd heeft invloed op het werk. Technisch herstel en verdere behandeling van aangetaste ondergronden worden afzonderlijk beoordeeld.
Meerdere ruimtes tegelijk voorbereiden op renovatie
Soms wordt niet alleen de badkamer vernieuwd, maar ook de keuken, vloeren en wandafwerking in andere ruimtes. Wij brengen per ruimte in kaart wat verwijderd wordt en welke onderdelen blijven.
Voor het verwijderen van vaste inrichting en oude afwerking in meerdere kamers past een woning strippen in Schenkeldijk bij het renovatieplan. De uitvoering wordt afgestemd op de volgorde waarin de nieuwe werkzaamheden starten.
Wanneer meer verwijderd moet worden dan sanitair en tegels
Soms moeten niet-dragende scheidingsdelen, plafonds, leidingkokers of andere vaste onderdelen worden aangepast of verwijderd. Ook moet duidelijk zijn welke voorzieningen door andere vakpartijen worden aangepast.
Wanneer het verwijderwerk uitgebreider is dan een normale badkamersloop, kunnen sloopwerkzaamheden in Schenkeldijk daarop aansluiten. De grenzen van iedere werkzaamheid worden vooraf duidelijk vastgelegd.
Eerst laten onderzoeken wanneer twijfel bestaat
Deze materialen mogen niet zonder beoordeling worden gebroken, geschuurd of als normaal puin worden afgevoerd. Wij voeren geen werkzaamheden uit waarmee mogelijk asbesthoudend materiaal ongecontroleerd wordt beschadigd.
Ook tijdens het verwijderen kan onverwacht materiaal achter tegels, platen of vloeren zichtbaar worden. Wij stoppen op het betreffende onderdeel en bespreken welke vervolgstap nodig is.
Badkamerpuin en vrijgekomen materialen afvoeren
Bij het slopen van een badkamer komt relatief veel zwaar materiaal vrij in een kleine ruimte. Wij nemen de hoeveelheid materiaal en bereikbaarheid mee in de offerte.
Na sloop kunnen lijmresten, ruwe ondergronden, bevestigingspunten en beschadigingen zichtbaar blijven. De aannemer, installateur of tegelzetter kan daardoor gericht aansluiten op de afgesproken renovatiebasis.
Badkamersloop uitvoeren in een bewoonde woning
Badkamers bevinden zich vaak op een verdieping of tussen ruimtes die tijdens de verbouwing in gebruik blijven. Waar praktisch nodig kunnen delen van de route worden vrijgemaakt of beschermd.
Deuren naar andere ruimtes kunnen gesloten worden en persoonlijke eigendommen moeten buiten het werkgebied worden geplaatst. U blijft verantwoordelijk voor vereiste toestemmingen en gebouwregels.
De badkamer verder voorbereiden voor de renovatie
Denk aan een achtergebleven bevestiging, een plank, een niet-technisch afwerkdeel of een ander beperkt onderdeel. Werk aan water, elektra, gas of constructieve onderdelen blijft afzonderlijk specialistisch werk.
Wanneer kleine praktische restpunten moeten worden afgehandeld, kunnen klusdiensten in Schenkeldijk afzonderlijk worden beoordeeld. Wij maken daarbij duidelijk onderscheid tussen sloop, technisch installatiewerk en eenvoudige klussen.
De badkamersloop goed voorbereiden
Ook horen we graag welke nieuwe indeling en vervolgwerkzaamheden gepland zijn. Bij een onduidelijke of uitgebreide situatie kan een beoordeling op locatie nodig zijn.
- Hoe groot de badkamer is en waar deze zich in de woning bevindt.
- Of bad, douche, toilet, wastafel, radiator en meubels volledig weggaan.
- Of alle tegels of alleen bepaalde vlakken worden weggehaald.
- Of vloerverwarming, ventilatie of verborgen installaties aanwezig zijn.
- Of eerder asbestonderzoek of een renovatie heeft plaatsgevonden.
- Of er trappen, liften, smalle gangen of kwetsbare vloeren zijn.
- Binnen welke termijn de badkamer gereed moet zijn.
- Welke lijmresten, onderlagen of bevestigingspunten ook moeten worden verwijderd.
Van inventarisatie naar een lege renovatiebasis
De eerste stap is vaststellen welke onderdelen worden verwijderd, welke blijven en welke technische voorbereiding nodig is. Wij leggen vast welke demontage, tegelverwijdering en afvoer binnen de offerte vallen.
Persoonlijke spullen en losse voorwerpen moeten uit de badkamer en afvoerroute verwijderd zijn. Wij beginnen vervolgens met de onderdelen die de verdere demontage mogelijk maken.
Wanneer verborgen leidingen, schade of verdachte materialen zichtbaar worden, stoppen wij op dat onderdeel. U ontvangt dan uitleg over wat dit betekent voor de planning of opdracht.
Ruwe ondergronden en normale sporen van het slopen kunnen zichtbaar blijven. Eventuele herstel- en installatiepunten worden onderscheiden van de uitgevoerde verwijderwerkzaamheden.
Badkamer slopen in Schenkeldijk? Laat de situatie beoordelen
Heeft u hulp nodig bij badkamer slopen in Schenkeldijk als voorbereiding op een renovatie? Vul het offerteformulier in met informatie over de woning, het bouwjaar, de bereikbaarheid en het gewenste opleverniveau en voeg duidelijke foto’s toe. Daarna ontvangt u een passende en vrijblijvende inschatting van de werkzaamheden.










